Światła LED do jazdy dziennej a zużycie paliwa

 

Światła LED to sprawdzony sposób na oszczędność czasu i pieniędzy. Zamontowanie świateł LED do jazdy dziennej w samochodzie zapewnia nam minimalne zużycia paliwa. Jest to jedna z najważniejszych zalet, która przekonuje nas, że warto zainwestować w technologię LED.

 

Zalety świateł LED

Światła LED do jazdy dziennej są wybierane przez kierowców bez względu na to, czy są oni właścicielami nowszych czy starszych modeli samochodów. Montowanie oświetlenia LED to jeden z najbardziej popularnych sposobów na oszczędne spalanie paliwa. Dzięki zastosowaniu lamp ledowych do jazdy dziennej jest też o wiele mniej obciążony alternator oraz akumulator, co znacznie przedłuża ich żywotność i zapewnia bezawaryjne działanie.


W porównaniu do standardowych żarówek diody LED pobierają około 90 procent mniej energii. Istnieje jeszcze wiele innych zalet, które przemawiają za tym, aby wymienić standardowe żarówki na nowoczesne diody LED.

 

Zalety montażu świateł LED do jazdy dziennej:

  • Zaawansowana technologia
  • Sprawdzona jakość
  • Większe pole widzenia dzięki dobremu wyprofilowaniu oraz czystej, jasnej białej barwie
  • Trwałość i odporność na wstrząsy
  • Hermetyczna obudowa
  • Energooszczędność


Poczucie większego bezpieczeństwa i komfortu jazdy dzięki lepszej widoczności na drodze w każdych warunkach pogodowych

  • Prosty montaż
  • Wyjątkowo nowoczesny design

 

Światła LED oszczędność czasu i pieniędzy

Według kierowców po przejechaniu 100 km dzięki oświetleniu LED do jazdy dziennej można zaoszczędzić do 0,2l, w wielu samochodach nawet do 0,5l paliwa. W porównaniu do standardowej żarówki oszczędność ta nie jest bez znaczenia. Kolejną bardzo ważną sprawą w ekonomicznym użytkowaniu żarówek LED jest ich żywotność określana od średnio 5000 do 25000 godzin, a w niektórych modelach nawet do 100000 godzin.

 

Parametry dedykowanych świateł LED do jazdy dziennej

W przypadku lamp LED do jazdy dziennej spalanie paliwa jest minimalnie ze względu na bardzo niskie zużycie prądu. Dedykowane oświetlenie LED do jazdy dziennej ma niski pobór mocy, bowiem jedna żarówka to 5W lub 6 W. Natomiast napięcie pracy wynosi od 8V do 18V.