Co dają światła LED w samochodzie?

 

Zima utrudnia kierowcom pokonywanie kolejnych kilometrów trasy. Szybko zapadający zmrok, a przy tym padający śnieg oraz gęsta mgła sprawiają, że nasze auta są coraz mniej widoczne dla innych użytkowników. Jednym z najbardziej skuteczniejszych sposobów na poprawę bezpieczeństwa na drodze nawet w tak trudnych warunkach pogodowych jest montaż lampy LED do jazdy dziennej.

 

Czy LED sprawdzi się w starszych modelach samochodów

 

W nowych samochodach światła LED są tak powszechne, że już nikogo nie dziwią. Właściciele starszych modeli mają taką samą szansę, aby ich auta stały się lepiej widoczne na drodze oraz prezentowały się naprawdę atrakcyjnie. W naszym sklepie znajdziecie wysokiej jakości lampy LED uniwersalne i dedykowane do takich marek samochodów, jak: Audi, BMW, Hyundai, Volvo, Daewoo, Skoda, Volkswagen, Toyota, Mercedes, Ford, Seat czy Fiat. Oświetlenie jest przeznaczone do samodzielnego montażu.

 

Jakie są mocne strony oświetlenia LED

Oświetlenie LED samochodowe do jazdy dziennej do tej pory wypada najlepiej we wszystkich testach w porównaniu z tradycyjnymi żarówkami. Więcej też mocnych stron znajdziemy w ledowych diodach niż w halogenach.

 

Co dają światła LED w samochodzie:

  • dużą oszczędność energii poprzez zmniejszenie zużycia paliwa oraz zminimalizowanie obciążenia dla instalacji eleketrycznej
  • ogromną wydajność oraz długą żywotność  diody określaną od średnio 50000 do 25000 godzin
  • wyjątkową trwałość i odporność na wstrząsy
  • wyróżniający się design
  • dość łatwy montaż

 

Co zyskuje kierowca dzięki lampom LED

Kierowcy, którzy wybrali lampy LED do jazdy dziennej, czują się o wiele bardziej bezpiecznie na drodze. Niezwykle jasno rozproszone, białe i wyjątkowo wyraźne światło ledowe nieporównywalnie poprawia komfort jazdy. Zyskujemy lepsze pole widzenia na to, co dzieje się przed nami. Jesteśmy w stanie szybciej i skuteczniej reagować w niespodziewanych sytuacjach na drodze.

Diody LED świetnie sobie radzą w najtrudniejszych warunkach pogodowych nawet przy bardzo niskich temperaturach. Nie ma też mowy o przegrzaniu się czy parowaniu reflektorów, bowiem lampy ledowe są chronione przez specjalne membrany przeciwparowe.