Światła LED w samochodzie – dlaczego warto?

 

O zaletach świateł LED można mówić godzinami. Kierowcy, którzy zdecydowali się na zmianę żarówek starego typu na te bardziej stylowe, nie żałują swojego wyboru i z czystym sumieniem polecają je innym. Światła LED do jazdy dziennej montowane w samochodach wyróżniają się przede wszystkim pod względem doskonałego bezpieczeństwa, oryginalnego design i lepszej widoczności.

Oświetlenie LED zrewolucjonizowało rynek samochodowy. Stosuje się je nie tylko jako światła do jazdy dziennej, ale także do efektownego podświetlania wnętrza samochodu, tablic rejestracyjnych, jako światła hamowania, cofania, kierunkowskazy i tak można by wymieniać bez końca. Do najczęściej wybieranych kolorów należą: biały, czerwony, żółty i pomarańczowy.

Światła LED niezawodne o każdej porze dnia i roku

Bezawaryjność to największa zaleta świateł LED w samochodzie. Diodowe żarówki za nic mają sobie ciężkie warunki atmosferyczne. Nie przegrzewają się i są skutecznie chronione przez membrany przeciwparowe. Nie zawodzą w czasie największych mrozów oraz kiedy pojazd nie jest garażowany. Wydajność i trwałość to kolejne cechy przekonujące do świateł LED.

Najczęściej wykorzystywane do montażu w samochodach oświetlenia typu LED należą:

  • żarówki LED jednowłóknowe
  • zestawy xenon
  • LED rurkowe
  • żarówki LED dwuwłóknowe
  • żarówki LED postojówki i do zegarów.
  • Światła LED do jazdy dziennej dają ci poczucie bezcennego komfortu w czasie jazdy na najbardziej wymagającej trasie.

Lampy LED sprawdzają się pod względem:

  • bezpieczeństwa – twój samochód jest bardziej widoczny poprzez wyraziście białe światło;
  • oszczędności – żarówka LED zmniejsza zużycie paliwa i jest minimalnym obciążeniem dla instalacji elektrycznej twojego samochodu;
  • trwałości – żarówka LED nigdy nie narazi cię na mandaty z powodu awarii światła, może świecić dłużej niż twój samochód będzie jeździć.

Dzięki lampie LED widzisz więcej

Lubisz widzieć więcej niż inni, zdecyduj się na lampę LED. Dzięki niej zyskujesz większe pole widzenia przed i za samochodem, co wiąże się z przejściem na wyższy poziom bezpieczeństwa dla siebie oraz innych użytkowników ruchu drogowego. Białe światło, jakie daje LED, jest o wiele wyrazistsze i idealnie rozproszone, co powoduje, że jesteś bardziej widoczny na trasie.

Jeśli już raz zdecydujesz się na zmianę oświetlenia w samochodzie na typ LED, na pewno nie będziesz chciał wrócić do żarówek starego typu. Takie cechy, jak: wydajność, bezawaryjność i trwałość przekonują, aby dobrze zainwestować i podnieść komfort jazdy.