Montaż oświetlenia LED w samochodzie krok po kroku

 
Światła LED do jazdy dziennej zdobywają serca kolejnych kierowców. Ci, którzy już zamontowali tego typu światła, potwierdzają, że zwiększył się ich komfort oraz bezpieczeństwo jazdy. Samochody osobowe i ciężarowe dzięki lampom LED są bardziej widoczne z większej odległości nawet w najgorszych warunkach atmosferycznych. Jeśli już jesteśmy przekonani do zakupu, sprawdźmy, czy z montażem poradzimy sobie sami.

Kiedy otwieramy pudełko z zestawem żarówek LED do jazdy dziennej, możemy w nim znaleźć następujące komponenty:

  1.     Wiązka kabli konieczna do montażu, znajdziemy tam też wtyczki typu plug in.
  2.     Bezpiecznik
  3.     Opaski
  4.     Blaszki
  5.     Śrubki i nakrętki
  6.     Szybkozłączki
  7.     Dwie lampy o nowoczesnym design z kloszem ze szkłem powiększającym.

Pamiętajmy, że na oprawie świateł musi koniecznie widnieć symbol homologacji E4 RL00. Jeśli wymienione wyżej rzeczy znajdują się w jednym opakowaniu, możemy przystąpić do konkretnego montażu.

4 kroki do zamontowania lampy led samochodowej do jazdy dziennej


Pierwszym naszym krokiem będzie odmierzenie dokładnych odległości, dzięki którym światła zostaną zamontowane zgodnie z przepisami. Lampy led samochodowe do jazdy dziennej muszą być umieszczone na wysokości od 25 cm do 150 cm, licząc od jezdni, natomiast szerokość pomiędzy nimi ma sięgać minimum 60 cm.

Drugi krok polega na zdjęciu kratek w zderzaku. Z reguły znajdują się one na specjalnych zaczepach, dlatego zdjęcie ich nie powinno trwać dłużej niż dwie minuty.

Trzeci krok to przeciągnięcie kabli przez zderzak. W lewej i prawej kratce za pomocą wkrętów umieszczamy światła led do jazdy dziennej. Do tego będą nam potrzebne śrubki i blaszki. Śrubki przykręcamy od strony wewnętrznej. Jeśli lampy mają być zamontowane na specjalnych uchwytach, musimy użyć siły, aby je porządnie docisnąć.

Czwartym krokiem będzie przesunięcie kabli pod akumulator. Na jego uchwycie za pomocą specjalnych wkrętów montujemy sterownik lampy LED. Czarne kable wkładamy do kanału kablowego i dopinamy pod minus akumulatora, biały kabel pod plus świateł pozycyjnych, natomiast czerwony pod plus „po stacyjce, zapłonie”. Ten ostatni łączymy w kostce z cienkim czarnym kablem. Kable są zabezpieczone gumową uszczelką, która jest całkowicie wodoodporna.


Co zyskujemy przez podłączenie w takiej kombinacji:

  • po przekręceniu kluczyka światła dzienne LED zaświecą się automatycznie
  • po włączeniu świateł pozycyjnych lub mijania światła LED automatycznie zgasną.


Jeśli już zamontujemy diody, możemy przetestować ich blask. We własnym aucie światła robią jeszcze większe wrażenie. Jest magia, jest moc i satysfakcja. Życzymy szerokości!

Montaż świateł LED w samochodzie