Lampy LED jako lampy do przyczepy rolniczej

 
Lampy LED są niezwykle cenione nie tylko przez właścicieli samochodów osobowych. Ich bezprecedensowa jakość i zalety sprawiły, że szybko zostały zaakceptowane również przez kierowców maszyn rolniczych. Montowanie świateł LED jako lampy do przyczepy rolniczej to ogromne ułatwienie w pracach na roli oraz w pokonywaniu trudnych tras w każdych warunkach atmosferycznych.

Łatwiejsze prace polowe bez względu na złą pogodę

Technologia LED genialnie się sprawdza jako tylne lampy w przyczepach rolniczych. Oprócz swojej wyjątkowej energooszczędności podnosi również wydajność pracy oraz zapewnia większe bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Ciągniki z oświetleniem LED są przede wszystkim nieporównywalnie lepiej widoczne nie tylko na drogach głównych, ale także na nieoświetlonych polnych i leśnych trasach. Ma to duże znaczenie w przypadku dni wyjątkowo pochmurnych i deszczowych, a także w czasie mglistych poranków lub zapadającego wcześnie zmroku.


Cechy maszyn rolniczych z przyczepami


Maszyny rolnicze poruszają się z mniejszą prędkością po drogach gminnych i głównych. Kierowcy wiozący ciężki ładunek na przyczepie nie są w stanie szybko manewrować pojazdem w czasie niespodziewanych i niebezpiecznych sytuacji. Są to powody, które jeszcze bardziej mogą zmobilizować rolników do zakupu wysokiej jakości lamp zespolonych tylnych. Dzięki nim każda przyczepa stanie się bardziej widoczna w najtrudniejszych warunkach atmosferycznych. Lampy LED ułatwią poruszanie się także po trasach polnych.Typy lamp LED do przyczepy rolniczej


Kierowcy jeżdżący na co dzień maszynami rolniczymi z przyczepami mogą liczyć na zróżnicowane lampy LED, które dają najwyższy poziom jednorodnego światła.
Dostępne typy światła LED do przyczep i naczep rolniczych:

  • Światło zespolone
  • Światło pozycyjne tylne
  • Światło hamowania
  • Światło kierunkowskazu tylne

Zalety oświetlenia LED

Lampy LED kojarzą się najczęściej z energooszczędnością. Wysoka efektywność świetlna to zwykle stawiany na pierwszym miejscu argument, który decyduje o kupnie wysokiej jakości tego typu oświetlenia. Kolejną ważną zaletą jest trwałość diod, dzięki której szybko zapomnimy o tak często przepalających się zwykłych żarówkach oraz efekcie słabego żarzenia się lamp, co może być przyczyną wypadków.Należy także pamiętać, że lampy LED nie boją się ciężkich prac polowych. Ich odporność na wodę, wstrząsy, uderzenia i drgania powodowane jazdą po nierównych i podmokłych łąkach lub polach zapewnia kierowcom spokój i wymarzony komfort prowadzenia maszyn rolniczych.