Lampy LED do ciągników rolniczych i ciężarówek

 
Jazda po zmroku staje się komfortowa, jeśli tylko droga przed nami jest idealnie oświetlona. Szczególnie jesienią i zimą zarówno samochody ciężarowe jak i maszyny rolnicze muszą mieć doskonałą widoczność, aby móc kontynuować pracę po zachodzie słońca i nie stwarzać przy tym zagrożenia dla siebie i innych użytkowników ruchu drogowego. Sprawdzonym rozwiązaniem niezawodnego i bezpiecznego oświetlenia są lampy ledowe do ciężarówek i światła LED w ciągniku.

Lampy robocze LED są coraz częściej montowane w ciągnikach i ciężarówkach. Te pojazdy muszą być idealnie oświetlone na każdej drodze. Diody LED można spokojnie użytkować, jeśli tylko posiadają odpowiednią homologację. Najczęściej wybierana lampą ledową do ciągników rolniczych i ciężarówek jest reflektor prostokątny.

Zalety oświetlenia LED do maszyn rolniczych i samochodów ciężarowych:

  • Bliski lub daleki zasięg świecenia (dotyczy to lampy roboczej halogenowej z dwoma żarówkami o mocy 12/24V, gdzie jest możliwość regulacji wiązki światła)
  • Znakomita odporność na drgania i wstrząsy, których nie da się uniknąć w czasie robót polowych czy jazdy po drogach szutrowych
  • Sprawdzona wodoszczelność oraz pyłoszczelność
  • Najwyższej jakości zróżnicowany materiał obudowy: aluminium, stal i tworzywo sztuczne
  • Trwałość obudowy
  • Łatwość montażu reflektorów LED

Reflektory LED i ich zastosowanie w maszynach rolniczych

Oświetlenie LED szybko sprawdziło się w sektorze maszyn rolniczych. Najczęściej lampy ledowe montowane są na ciągnikach i samochodach ciężarowych. Dzięki lepszej widoczności rolnicy mogą kontynuować pracę nawet po zapadnięciu zmroku. Regulowanie wiązki światła pozwala na rozświetlenie większej przestrzeni przed ciągnikiem, co ogromnie ułatwia wykonywanie wymagających codziennych zadań.


Gdzie montuje się lampy ledowe?

W kilku miejscach dozwolone jest zakładanie dodatkowego oświetlenia na ciągnikach lub pojazdach ciężarowych. Lampy ledowe montuje się najczęściej:

  1. Na belkach podtrzymujących kabinę
  2. Bezpośrednio pod dachem

Zadaniem reflektorów jest oświetlanie dużej przestrzeni przed maszynami rolniczymi. Lampy LED dające efekt doskonałego rozproszenia wiązki światła doceniane są w sektorze rolniczym także za mały pobór energii oraz za przyjazną dla oczu białą barwę światła.