Czy warto zamienić lampę tylną na lampę tylną LED

 

Kiedy po raz kolejny stajesz przed dylematem, czy warto zamienić lampę tylną na lampę tylną LED, możesz śmiało sobie odpowiedzieć, że warto. Lampa LED to nie tylko koniec problemów z przepaloną żarówką. Tylne oświetlenie ledowe zapewni Ci bezpieczniejszą jazdę dzięki temu, że jesteś o wiele lepiej widoczny na drodze.


Oszczędność czasu i nie tylko


Ci, którzy zdecydowali się na wymianę zwykłych żarówek na tylne żarówki LED potwierdzają, że jest to ogromna oszczędność nie tylko czasu, ale i pieniędzy. Choć oświetlenie LED nadal kilkakrotnie przewyższa ceną oświetlenie standardowe, to mimo wszystko z roku na rok staje coraz bardziej popularne ze względu na swoją trwałość i wydajność.


Żarówki LED jako oświetlenie tylne widzi się coraz częściej na drogach nie tylko w najnowszych markach samochodów. Właściciele starszych modeli również chętnie montują diodowe żarówki, a ich auta stają się i bezpieczniejsze, i atrakcyjniejsze pod względem design.


Co zyskujesz przez montaż tylnej lampy LED:

  • Jasne, jednorodne tylne światło
  • Komfort, że Twój samochód jest o wiele bardziej widoczny na drodze bez względu na to, czy jedziesz w czasie deszczu czy śnieżycy
  • Dobre samopoczucie, bo nie musisz się martwić częstą wymianą żarówek
  • Nowoczesny wygląd samochodu, bo światła tylne LED genialnie wyróżniają się spośród innych standardowych rozwiązań w zakresie oświetlenia


Innowacyjna technologia na lata


Diody LED są niezwykle wydajne. Ich żywotność jest określana od 50 tys. godzin do nawet 250 tys. godzin. O oświetleniu LED śmiało można mówić, że jest to najnowocześniejsza technologia i najlepsze rozwiązanie sprawdzające się w:

  • Samochodach osobowych
  • Samochodach ciężarowych
  • Kamperach
  • Przyczepach
  • Naczepach
  • Maszynach rolniczych


Ze względu na odporność tylnych świateł LED na wstrząsy i wszelkie wibracje po ich zakup sięgają nie tylko kierowcy samochodów osobowych, ale także właściciele ciągników i innych maszyn rolniczych. Dzięki tylnym żarówkom typu LED każdy pojazd staje się o wiele bardziej widoczny z odległości już 10 metrów. Dodatkową, niezwykle cenną cechą diod jest to, że nie potrzebują tak wiele czasu na nagrzanie się i uzyskanie optymalnej jasności jak to się dzieje w przypadku zwykłych żarówek.

 


Inwestycja warta uwagi


Każda zmiana w samochodzie, która podwyższa poziom bezpieczeństwa i wygodę kierowcy, jest opłacalnym krokiem. Tak też jest w przypadku oświetlenia tylnego LED. Nie jest to tani zakup i chyba każdy jest tego świadomy. Jednak ogrom korzyści, jakie niesie ze sobą długotrwałe i bezawaryjne użytkowanie tylnych żarówek typu LED, jest mocnym argumentem, który przekonuje do inwestycji.