Lampa tylna zespolona lewa 337/I * 12/24V

  • Obserwuj produkt:
  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 6611
  • Producent: WAŚ
  • szt.
  • Cena netto: 290,77 zł 357,65 zł

Lampa tylna zespolona lewa 337/I 12/24V

Lampa tylna zespolona lewa 337/I 12/24V

Lampy W69L i W69P to lampy przeznaczone są do przyczep i naczep. Z dodatkową lampą obrysową W48 stanowi kompletne rozwiązanie dla najbardziej wymagających.

Lampy zespolone zawierają następujące urządzenia świetlne:
- światło pozycyjne
- światło hamowania
- światło kierunku jazdy
- światło przeciwmgielne
- światło cofania
- urządzenie odblaskowe trójkatne
- światło obrysowe przednie
- światło obrysowe boczne
- światło obrysowe tylne.

Lampy produkowane są w oparciu o podzespoły elektroniczne. Jako źródło światła wykorzystywane są diody świecące (LED). W związku z tym lampy pracują całkowicie bezobsługowo, ponieważ nie wymagają wymiany żarówek.

Lampy W69L i W69P, według naszej wiedzy, są pierwszymi na świecie lampami w których jednocześnie wykorzystano technologię diod świecących LED, technologię światłowodową, soczewkową, dwufunkcyjny układ światła stopu oraz światło kierunku jazdy częściowo wpasowane w światło pozycyjne. Lampy te wzbudziły sensację na targach motoryzacyjnych we Frankfurcie jesienią 2010r.

Żywotność źródła światła wynosi ok. 100.000 godzin ciągłej pracy. Dodatkowe oszczędności wynikają z faktu, iż zastosowane diody świecące (LED) zużywają bardzo mało energii elektrycznej w porównaniu z tradycyjnymi źródłami światła, co może niewątpliwie wpływać na poziom zużycia paliw stosowanych w pojazdach, a tym samym pozytywnie oddziaływać na zmniejszenie zanieczyszczenia środowiska naturalnego.

Porównywalnie pod względem funkcjonalnym, tradycyjne (żarówkowe) lampy zużywają średnio 100 W energii, natomiast lampy zespolone LED średnio do max. 7W (sumując moce poszczególnych świateł, a np. światło pozycyjne przy 12V 0,5W). Lampa i układy optyczne zostały zaprojektowane przez naszą firmę. Jako nasz projekt rozwiązania zastosowane w lampie zostały zgłoszone do Urzędu Patentowego.

Nowe lampy są całkowicie bezobsługowe i charakteryzują się łatwością montażu. Zastosowane elementy elektroniczne wykluczają całkowicie możliwość uszkodzenia lampy spowodowane zamianą biegunowości przewodów. Przeprowadzone wielomiesięczne badania w skrajnie zmieniających się warunkach temperaturowych, wilgotnościowych oraz wytrzymałościowych na wstrząsy dały nam pewność co do bezkonkurencyjnej jakości nowych lamp.

Lampy zostały zbadane w Instytucie Transportu Samochodowego w Warszawie na zgodność z Regulaminami EKG ONZ.

Poszczególne LED lampy zespolone W69L i W69P uzyskały homologację Ministerstwa Infrastruktury.

Ogólna charakterystyka produktu to:
- bardzo nowoczesny design,
- pierwsza na świecie lampy w których jednocześnie wykorzystano technologię diod świecących LED, technologię światłowodową, soczewkową i dwufunkcyjny układ światła stopu oraz światło kierunku jazdy częściowo wpasowane w światło pozycyjne,
- bardzo oszczędne w poborze energii elektrycznej (np. światło pozycyjne przy 12V – 0,5W),
- wydajny układ optyczny,
- bezobsługowe,
- wodoszczelne,
- odporne na warunki atmosferyczne i temperatury otoczenia,
- odporne na wstrząsy,
- wielokrotnie wyższa żywotność produktów (w porównaniu z lampami żarówkowymi),
- uniwersalne, pracują w zakresie od 10V do 36V więc mogą być stosowane do pojazdów 12 V i 24V (nie dotyczy lamp oznaczonych literką "O" przy numerze katalogowym lampy),
- zabezpieczone przed odwrotną polaryzacją.12 miesięcy gwarancji

* Produkty, których termin realizacji może wynosić do 18 dni