Czy warto zamienić lampę tylną na lampę tylną LED

13-06-2016

Kiedy po raz kolejny stajesz przed dylematem, czy warto zamienić lampę tylną na lampę tylną LED, możesz śmiało sobie odpowiedzieć, że warto. Lampa LED to nie tylko koniec problemów z przepaloną żarówką. Tylne oświetlenie ledowe zapewni Ci bezpieczniejszą jazdę dzięki temu, że jesteś o wiele lepiej widoczny na drodze.


Oszczędność czasu i nie tylko


Ci, którzy zdecydowali się na wymianę zwykłych żarówek na tylne żarówki LED potwierdzają, że jest to ogromna oszczędność nie tylko czasu, ale i pieniędzy. Choć oświetlenie LED nadal kilkakrotnie przewyższa ceną oświetlenie standardowe, to mimo wszystko z roku na rok staje coraz bardziej popularne ze względu na swoją trwałość i wydajność.


Żarówki LED jako oświetlenie tylne widzi się coraz częściej na drogach nie tylko w najnowszych markach samochodów. Właściciele starszych modeli również chętnie montują diodowe żarówki, a ich auta stają się i bezpieczniejsze, i atrakcyjniejsze pod względem design.


Co zyskujesz przez montaż tylnej lampy LED:

  • Jasne, jednorodne tylne światło
  • Komfort, że Twój samochód jest o wiele bardziej widoczny na drodze bez względu na to, czy jedziesz w czasie deszczu czy śnieżycy
  • Dobre samopoczucie, bo nie musisz się martwić częstą wymianą żarówek
  • Nowoczesny wygląd samochodu, bo światła tylne LED genialnie wyróżniają się spośród innych standardowych rozwiązań w zakresie oświetlenia


Innowacyjna technologia na lata


Diody LED są niezwykle wydajne. Ich żywotność jest określana od 50 tys. godzin do nawet 250 tys. godzin. O oświetleniu LED śmiało można mówić, że jest to najnowocześniejsza technologia i najlepsze rozwiązanie sprawdzające się w:

  • Samochodach osobowych
  • Samochodach ciężarowych
  • Kamperach
  • Przyczepach
  • Naczepach
  • Maszynach rolniczych


Ze względu na odporność tylnych świateł LED na wstrząsy i wszelkie wibracje po ich zakup sięgają nie tylko kierowcy samochodów osobowych, ale także właściciele ciągników i innych maszyn rolniczych. Dzięki tylnym żarówkom typu LED każdy pojazd staje się o wiele bardziej widoczny z odległości już 10 metrów. Dodatkową, niezwykle cenną cechą diod jest to, że nie potrzebują tak wiele czasu na nagrzanie się i uzyskanie optymalnej jasności jak to się dzieje w przypadku zwykłych żarówek.

 


Inwestycja warta uwagi


Każda zmiana w samochodzie, która podwyższa poziom bezpieczeństwa i wygodę kierowcy, jest opłacalnym krokiem. Tak też jest w przypadku oświetlenia tylnego LED. Nie jest to tani zakup i chyba każdy jest tego świadomy. Jednak ogrom korzyści, jakie niesie ze sobą długotrwałe i bezawaryjne użytkowanie tylnych żarówek typu LED, jest mocnym argumentem, który przekonuje do inwestycji.